kozz

W Y N I K I

 

Regat  O Puchar Prezesa Krośnieńskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Polańczyku”

 

 

Puchar KOZŻ 2021  
klasa : T1  
data : 2021.06.13   godz.: 13:34                        
          wyścigi    
m-ce sternik nr na żaglu nr startowy nazwa jachtu I II III IV V VI VII lp
1 Mariusz Boliszewski POL 7   TURBO DZIADKI 2* 2 2 1 1 1   7 1
2 Justyna Bunar VIVA 700   HIRUNDO 1 1 1 2* 2 2   7 2
3 Ewa Wróbel R-KC-LASS   BASIA 3 4* 3 4 4 3   17 3
4 Piotr Rabiej F100 PK SAN 0416 FRIENDSHIP 25 4 3 DNS* 3 3 4   17 4
5 Henryk Madejowski     ARKADIA OCS* 5 4 DNC DNC DNC   27 5
                           
        Sędzia Główny                
        Jarek Bazylko                

 

Puchar KOZŻ 2021  
klasa : T2  
data : 2021.06.13   godz.: 13:34                        
          wyścigi    
m-ce sternik nr na żaglu nr startowy nazwa jachtu I II III IV V VI VII lp.
1 Paweł Wanat BMM   CAMANDREA 1* 1 1 1 1 1 1 6 1
2 Adam Bodnar     PANGEA 2 2 2 DNC* DNC DNC DNC 18 2
3 Jacek Nawrocki R22   ALCHEMIK 3 3 DNS* DNC DNC DNC DNC 22 3
                           
        Sędzia Główny                
        Jarek Bazylko                

 

 

Puchar KOZŻ 2021  
klasa : T3  
data : 2021.06.13   godz.: 13:34                        
          wyścigi    
m-ce sternik nr na żaglu nr startowy nazwa jachtu I II III IV V VI VII lp.
1 MichaŁ Malinowski   RZ 4040 CURENCY ON TIME 1 1 1 2* 1 1 1 6 6
2 Mariusz Tarasiński   SATURN GT MARIMAR 2 2 2 3 6* 2 2 13 4
3 Michał Marciniak   11011 KRUHY 4* 3 3 1 2 4 3 16 3
4 Jacek Lubas 1792 17956 SZARY WILK 3 4 4 4 5 5 RET* 25 1
5 Marian Markiewicz AZS PR RZK 030 PUCHAR SOLINY 5 5 6* 5 3 6 4 28 2
6 Sebastian Krowicki     PIORUN 6* 6 5 6 4 3 5 29 5
7 Wiktor Przybyła RZ 280     7 7 7 DNC* DNC DNC DEC 37 7
                           
        Sędzia Główny                
        Jarek Bazylko                

 

 

Puchar KOZŻ 2021  
klasa: Open  
data : 2021.06.13   godz.: 13:34                        
          wyścigi    
m-ce sternik nr na żaglu nr startowy nazwa jachtu I II III IV V VI VII lp.
1 Łukasz Kałamarz   SHIT 16 SHIT 16 1 1 1         3 3
2 Mieszko Cieśla   77 K&M  && K&M 2 3 4         9 4
3 Agata Węgrzyniak       6 2 2         10 7
4 Gniewomir Cieśla   KN  KN DEVELOPER 4 4 3         11 5
5 Radosław Zawada   ALFA ALFA SKIFF TEAM 3 5 5         13 6
6 Bogusław Sobowiec   L L 5 DNC DNC         19 2
                           
        Sędzia Główny                
        Jarek Bazylko                

 

 

 

Puchar KOZŻ 2021  
klasa Skiff  
data : 2021.06.13   godz.: 13:34   nieoficjalne                    
          wyścigi    
m-ce sternik nr na żaglu nr startowy nazwa jachtu I II III IV V VI VII lp.
1 Łukasz Kałamarz   SHIT 16 SHIT 16 1 1 1         3 2
2 Mieszko Cieśla   77 K&M  && K&M 2 3 4         9 3
3 Radosław Zawada   ALFA ALFA SKIFF TEAM 6 2 2         10 6
4 Gniewomir Cieśla   KN  KN DEVELOPER 4 4 3         11 4
5 Agata Węgrzyniak A     3 5 5         13 5
6 Bogusław Sobowiec   L L 5 DNC DNC         19 1
                           
        Sędzia Główny                
        Jarek Bazylko                

 

REGATY NA JEZIORZE SOLIŃSKIM

o Puchar Prezesa Krośnieńskiego OZŻ, eliminacje „Puchar Polski Jachtów Kabinowych”

i „Puchar Soliny 2021”  -  odbyły się w dniach 12 – 13 czerwca 2021r. w Ośrodku KOZŻ

w Polańczyku.  Komandorem regat był wiceprezes KOZŻ ds. sportu - Jan Wilk.

 Lubiany za sympatyczne usposobienie i ceniony za profesjonalizm wiceprezes PZŻ

Jarosław Bazylko, w czasie uroczystego otwarcia regat, wręczył medale 95-lecia Polskiego

Związku Żeglarskiego – Jerzemu Rakowi, Januszowi Jagodzie i Kazimierzowi Grzebieniowi

w uznaniu wkładu pracy za rozwój żeglarstwa polskiego.

 Jarosław Bazylko, jako sędzia główny, przeprowadził odprawę sterników i wydał dyspozycje

współpracującym osobom przy obsłudze regat.

   W pierwszym dniu regat 12 bm. przy słabym wietrze  2-3 m/sek z kierunku północnego

odbyły się 3 wyścigi. W klasie T-1 wygrała Justyna Bunar na jachcie HIRUNDO,          

w klasie T-2 wygrał  Paweł Wanat na jachcie COMADREJA, w klasie T-3 wygrał

Michał Malinowski na jachcie CURRENCY ON TIME oraz w klasie OPEN wygrał

Łukasz Kałamarz na jachcie SHIT 16.

   W drugim dniu regat tj.13 bm. – rozegrano 4 wyścigi, temperatura obniżyła się do 17 stopni C, 

wzrosła dynamika pływania, wiatr 4-6 m/sek z kierunku północno – zachodniego. Protestów nie zgłoszono.

Organizatorzy przygotowali dla zmarzniętych i zmęczonych żeglarzy tradycyjne przysmaki przy ognisku.  

W przyjaznej atmosferze odbyło się zakończenie regat. Sternicy zajmujący od I-go do III-go miejsca w

klasie otrzymali puchary i dyplomy, pozostali sternicy otrzymali dyplomy.

Regaty sponsorowali : POL-WOT Jan Wilk, SATURN YACHTS Moto Plast Jerzy Stasiczak, PRODENTAL Mieszko Cieśla

Patronat : Krośnieński OZŻ, Stowarzyszenie Puchar Soliny, Stowarzyszenie PPJK     związek klas T.      

Wyniki końcowe po 7 wyścigach

Klasa T-1                                                                  Klasa T-2

1.Mariusz Boliszewski           TURBO DZIADKI   Paweł Wanat                  COMADREJA

2.Justyna Bunar                      HIRUNDO               Adam Bodnar                  PANGEA    

3.Ewa Wróbel                         BASIA                     Jacek Nawrocki               ALCHEMIK

4.Piotr Rabiej                          FRIENDSHIP 25

5.Henryk Madejowski            ARKADIA

 Klasa T-3                                                                 Klasa open

1.Michał Malinowski    CURRENCY ON TIME

2.Mariusz Trzciński                MARIMAR               Łukasz Kałamarz          SHIT 16   

3.Michał Marciniak                KRUHY                    Mieszko Cieśla              77 K&M  

4.Jacek Lubas                         SZARY WILK          Agata Węgrzyniak         AW

5.Marian Markiewicz          PUCHAR SOLINY      Gniewomir Cieśla          KN DEVELOPER

6.Sebastian Krowicki              PIORUN                   Radosław Zawada       ALFA SKIFF TEAM

7.Wiktor Przybyła                   RZ 280                     Bogusław Sobowiec         L

KG