ppjk  pzz  kozz

sponsor

PPJK na Jeziorze Solińskim. W dniach 25-26 lipca br odbyły się na Jeziorze Solińskim regaty w ramach eliminacji do Pucharu Polski Jachtów Kabinowych 2020. W regatach startowano w czterech klasach : T-3, T-2, T-1 i Open.
Udział zgłosiło 22 załogi co okazało się niemałym sukcesem ze względu na sytuację związaną z pandemią Covid 19.
Sędzia Główny regat Jarosław Bazylko wiceprezes PZŻ jak zawsze profesjonalnie poprowadził zawody a jego obecność zdecydowanie podniosła prestiż, rangę i poziom regat. Dużą pomoc okazali również sędziowie Kazimierz Grzebień i Zdzisław Akuszewski oraz sekretarz regat Mirosława Wierzchowska.
Zachowawcze środki ostrożności z powodu pandemii, spowodowały organizacyjne utrudnienia i znaczne zubożenie imprezy.
Z tego powodu nie odbyła się jak co roku wieczorem w sobotę „część towarzyska „.Wszyscy uczestnicy otrzymali jednak poczęstunek, który mogli zabrać na jachty.
W sobotę 25 lipca warunki pogodowe pozwoliły rozegrać trzy wyścigi. Pierwszy bieg przy słabym wietrze, ale dwa następne wyzwoliły adrenalinę wśród zawodników. W niedzielę mimo pozytywnych prognoz wiatr całkowicie zawiódł i po dwóch godzinach oczekiwania sędzia zakończył regaty.
W Y N I K I REGAT :
Klasa T-3

1. Michał Malinowski CURRENCY ON TIME

2. Jan Wilk SZARY WILK

3. Wacław Skiba WAMOT

Klasa T-2

1. Wojciech Kosmola SYRENKA

2. Bogusław Sobowiec COMARCH OPTIMA

3. Kazimierz Nowak SAGITTA

Klasa T-1

1. Dawid Bunar HIRUNDO

2. Jan Węgrzyniak MARINER 20

3. Edward Rak GOOD SHAPE

Klasa Open

1. Łukasz Kałamarz Shot 16 Decathion

2. Agata Węgrzyniak Shot 16 A

3. Adam Bujak Omega /niebieska/

Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy a miejsca 1 do 3 pamiątkowe puchary, które wręczyli organizatorzy a zarazem sponsorzy imprezy – działacze Krośnieńskiego OZŻ Jan Wilk prezes firmy Pol Wot i Jerzy Stasiczak właściciel firmy Moto Plast – Saturn- Yachts.
Organizatorzy dziękują Bieszczadzkiemu WOPR za czuwanie nad bezpieczeństwem załóg a kol. Zygmuntowi Kaczmarkowi za asekurację techniczną jachtów.
Mamy nadzieję że za rok PPJK znów zawita nad Solinę.
Tekst Kazimierz Grzebień

Kilka fotografii FACEBOOK

Amatorska licencja zawodnika_opis.